Polsko – angielska książka Poezja i Sztuka dla Kreatywności Poetry and Art For Creativity jest nowatorską publikacją ilustrowaną przez dzieci, skierowaną do czytelnika w każdym wieku, z której można korzystać na wiele sposobów.

Jest ona zbiorem 15 wierszy, które stanowią punkt wyjścia do twórczych warsztatów plastycznych. Może być wykorzystana w trakcie zajęć prowadzonych przez fachowych instruktorów i nauczycieli, może być także pozycją w bibliotece domowej, która, jak mam nadzieję, wzbogaci i wniesie dużo radości we wspólnie spędzany czas rodzinny.

Prezentowane wiersze mają charakter plastyczno – malarski, wyrażają radość, jaka płynie z doświadczania procesu twórczego. Przekład angielski towarzyszy wersji polskiej, co pozwala na pogłębianie swojej znajomości języka angielskiego. Zawiera ona również słowniczek obrazkowy pojęć plastycznych, który można samodzielnie zaprojektować.

Zawarte w książce scenariusze zajęć twórczych wpisują się w nurt najnowocześniejszej edukacji, w której podkreśla się istotną potrzebę kształtowania innych niż dotychczas umiejętności w zmieniającym się, wielokulturowym świecie. Łączą one w ciekawy sposób osiągnięcia współczesnej nauki, jaką jest stymulowanie myślenia kreatywnego i wyobraźni, korespondencji pomiędzy poezją a malarstwem, a także innych dziedzin sztuki jak muzyka, teatr, rzeźba czy sztuka ludowa. Zawiera elementy z historii sztuki, które pozwalają na poznanie znamienitych artystów i ich dzieł.

Książka w znaczący sposób zwraca uwagę na głęboko humanistyczny charakter aktywności twórczej oraz kontaktu ze sztuką dzieci i młodzieży, która pozwala na poznanie, czerpanie i budowanie poczucia własnej tożsamości kulturowej wraz z jednoczesnym kształtowaniem otwartej i tolerancyjnej postawy wobec innych narodowości.

Anglojęzycznemu odbiorcy proponuje zapoznanie się z dziełami polskiej sztuki zarówno ludowej, malarskiej jak i muzycznej, może się także przyczynić do poznawania języka polskiego.

Miłego czytania 🙂

Kliknij, aby pobrać fragment książki

 

UE

Europejski certyfikat innowacyjności, kreatywności oraz najwyższych standardów w dziedzinie nauczania.