Opinie

Znam Panią Sylwię od 5 lat. Uczę się u Niej języka angielskiego i rysunku. Lekcje angielskiego są bardzo ciekawe, dużo ciekawsze niż w szkole. Na każdych zajęciach dowiaduję się czegoś nowego i o języku i o świecie.  Korzystam z książek  „Our World” National Geographic, które opisują cały świat. W szkole testy piszę na 5, na wakacjach za granicą śmiało porozumiewam się po angielsku.

Na zajęciach z rysunku rysuję przeróżne rzeczy. Narysowałem Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, uczę się techniki olejnej i często tworzę prace ze swojej wyobraźni.  Pani Sylwia umożliwiła mi umieszczenie swoich prac w książce „Poezja i Sztuka dla Kreatywności”, co jest dla mnie dużą i ważną sprawą.

Bardzo lubię zajęcia z Panią Sylwią. Polecam.


Karol Czyrkowski.


Warsztaty z Panią Sylwią Zabor-Żakowską były wspaniałym doświadczeniem. Dzieci mogły uświadomić sobie, czym jest korespondencja sztuk, ujrzeć, jak dwie na pierwszy rzut oka przestrzenie mogą się przenikać i dostarczać wielu cudownych wrażeń.

Były to warsztaty dwujęzyczne. Najpierw dzieci słuchały tekstu wiersza w wersji anglojęzycznej, a na jego podstawie stworzyły własne prace z zastosowaniem techniki action painting.

Pamiętajmy, że kreatywność i wyobraźnia są potrzebne nie tylko pisarzom, artystom i wynalazcom, bo tak naprawdę człowiek pozbawiony wyobraźni z trudem radzi sobie w codziennym życiu. Tym bardziej gorąco zachęcamy do przeczytania książki i wzięcia udziału w warsztatach.


Zespół Biblioteki Publicznej w Piasecznie.


Mam w tej chwili 9 lat, uczę się u Pani Sylwii języka angielskiego od 4 roku życia, a w tym roku szkolnym 2015/2016 zaczęłam uczęszczać na hiszpański po angielsku. Na angielskim robiłam dużo ciekawych rzeczy – przedstawienia teatralne, kukiełki,  scenografie, pisałam opowiadania o Halloween i rysowałam komiks. Przedstawiałam to potem w domu swoim rodzicom. Mój najniższy stopień z angielskiego w szkole to 6 z minusem, z konkursu językowego na etapie szkolnym dostałam 30pkt/30. Teraz przygotowuję się do kolejnego etapu.

Bardzo też lubię hiszpański po angielsku, słuchamy dużo muzyki, oglądamy filmiki o Hiszpanii i Pani Sylwia wszystko tłumaczy mi po angielsku. Robię też dużo projektów; kiedy uczyłyśmy się o ciele uszyłam lalkę z dwoma ubrankami, gdy uczyłyśmy się pomieszczeń w domu, mebli kolorów wykonałam duży, tekturowy model swojego domu. Zrobiłam też plakat o swojej rodzinie i jedzeniu. Hiszpański zawiera dużo zabawnie brzmiących dla mnie słów, wtedy się nimi bawimy, często w różne skojarzenia. Tańczymy też, śpiewamy a czasem się wygłupiamy, co jest bardzo fajne.

Lubię doskonalić swoje umiejętności, rysowanie i wymyślanie różnych rzeczy na zajęciach językowych sprawia mi dużą przyjemność. Łatwo zapamiętuję słowa, zwroty, naprawdę dużo już się nauczyłam z Panią Sylwią.


Hania Rok.


W roku szkolnym 2014/2015 stanęłam przed wyborem liceum. Kiedy zdecydowałam się na anglojęzyczną szkołę IB World School 1531 na ulicy Raszyńskiej z programem Matury Międzynarodowej okazało się, że jeśli chcę się tam dostać muszę przerobić dużą ilość materiału z języka angielskiego w krótkim czasie. Rzeżucha Studio, poświęcając mi niemało czasu, pomogło mi w przygotowaniach. Wszystkie materiały, wskazówki, ćwiczenia, zadania i motywacja sprawiły, iż poziom mojego języka podniósł się co najmniej o jeden w górę i nie dość, że dostałam się do wymarzonej szkoły, zostałam zaklasyfikowana do najlepszej grupy języka angielskiego.


Maja Żakowska


Jestem pod ogromnym wrażeniem książki Sylwii  „Poezja i Sztuka dla Kreatywności” i jej koncepcji, aby wzbogacać życie dzieci poprzez sztukę. Jej autorskie zajęcia są  fascynujące w przekazywaniu jej filozofii, że kreatywność i aktywność twórcza może wpływać na sposób postrzegania świata. Współpraca przy tej książce była dla mnie prawdziwą przyjemnością.


Karen Gray


Moje dwie córki uczą się w Rzeżusze. Miały po około 4 lata jak zaczynały. Starsza uczy się angielskiego i hiszpańskiego po angielsku. Młodsza angielskiego. Uwielbiają te zajęcia. Są kreatywne i wesołe. Pani Sylwia doskonale poznaje zainteresowania dzieci aby wokół tego zbudować lekcję. Chłoną wiec dziewczynki jak gąbki. Ilość pomysłów i sposobów prowadzenia lekcji wydaje się być nieskończona. A z punktu widzenia rodzica to doświadczenie, dokładność lekcyjna i twórczość połączona z szacunkiem dla dziecięcej wyobraźni jest przeogromna.


Ewa Muszyńska – Rok


Warsztaty kreatywne w języku angielskim „I’ve got an idea”, prowadzone przez Panią Sylwię Zabor – Żakowską, stanowią wielokierunkowe spojrzenie na rozwój twórczych i językowych umiejętności dzieci. Przepełnione pasją, niekonwencjonalnymi pomysłami, artystycznym doświadczaniem otaczającej rzeczywistości stymulują wyobraźnię dzieci w sposób płynny, jednocześnie poszerzając ich horyzonty myślenia oraz umiejętności komunikacyjne.  Zajęcia stanowią doskonałą zabawę z materiałem plastycznym, poznawanym wielozmysłowo i wykorzystywanym w oryginalny sposób, otwierają drzwi do spontanicznego i naturalnego odkrywania własnego, twórczego potencjału. Wymiar kształtowania umiejętności językowych sprzyja odkrywczej atmosferze podczas zajęć oraz budowaniu między dziećmi relacji opartych na empatii i współpracy. Pani Sylwia z wysokim kunsztem pedagogicznym oczarowuje dzieci innowacyjnymi projektami, jest osobą niezwykle ciepłą i kreatywną, wykorzystuje w pracy róznorodne koncepcje psychopedagogiczne oraz metody z zakresu twórczej aktywności dzieci. Wszystkie te zalety sprawiają, że przedszkolaki uczęszczają na warsztaty z ogromna chęcią i zaangażowaniem.


Przedszkole ABC


Zanim rozpoczęłam zajęcia u Pani Sylwii, przez 8 lat uczęszczałam do prywatnej, dwujęzycznej szkoły podstawowej oraz gimnazjum, z sześcioma godzinami języka angielskiego w tygodniu. Po napisaniu egzaminu gimnazjalnego, mój poziom języka angielskiego oscylował pomiędzy poziomem A2 a B1. Po ukończeniu gimnazjum przez pół roku uczęszczałam do dwujęzycznej klasy w liceum im. Stefana Batorego. Pomimo kolejnego półrocza z częstotliwością 6 zajęć językowych tygodniowo, nadal pozostawałam na tym samym poziomie znajomości języka. W połowie roku szkolnego zdecydowałam się zdawać do oddziałów międzynarodowych (IB) w Liceum im. Pawła Jasienicy. Ponieważ poziom językowy wymagany w klasach z maturą IB stanowi co najmniej ,,C1’’, w niecałe 3 miesiące musiałam nadrobić kilka lat nauki gramatyki, poszerzyć słownictwo, nauczyć się efektywnego rozumienia tekstu, płynnej mowy oraz pisania esejów. Zadanie wydawało się niewykonalne. Jednak dzięki pięciogodzinnym seriom (2 godziny w ciągu tygodnia, 3 godziny w weekend) zostałam znakomicie i bardzo efektywnie przygotowana do egzaminu wstępnego, który udało mi się zdać z pozytywnym wynikiem. Metodyka Pani Sylwii wymaga bardzo wiele zaangażowania ze strony ucznia, ale gwarantuje wymierne rezultaty. Przez 1,5 miesiąca udało mi się przyswoić całą angielską gramatykę (łącznie z wyjątkami i szczególnymi przypadkami) oraz nauczyłam się szybko i produktywnie pisać eseje. Każda lekcja była bardzo zróżnicowana. Przez kolejne 1,5 miesiąca dzięki licznym powtórkom i dodatkowym materiałom bardzo poszerzyłam swoje słownictwo, które otworzyło mi drogę do angielskiej literatury, filmów, a także kontaktów z rówieśnikami z zagranicy. Nawet korzystanie z podstawowego narzędzia, jakim jest Internet, stało się łatwiejsze i dużo bardziej przystępne. Jest mi niezwykle miło zarekomendować Panią Sylwię, jako osobę wysoce profesjonalną i z pasją podchodzącą do wykonywanego zawodu. Dzięki znakomitemu podejściu do ucznia, wspaniałej znajomości specyfiki programu IB oraz świetnej metodyce w nauczaniu języka, Pani Sylwia profesjonalnie przygotuje każdego, kto wiąże swoją przyszłość z językiem angielskim.


Julia Rudnicka,
Uczennica Liceum im. Pawła Jasienicy