O nas

Mili Państwo i Drogie Dzieci 😉

Bardzo lubię swoją pracę, która pozwala mi łączyć wiele zainteresowań – języki obce,  rozwijanie kreatywności  u dzieci, malarstwo, poezję oraz pewną znajomość przyrody. Przekazywanie  swoich umiejętności oraz pasji przynosi  mi wiele satysfakcji, choć na efekty zazwyczaj trzeba poczekać.

Oprócz zamiłowania dla wspomnianych dziedzin posiadam potrzebną wiedzę i umiejętności, które zdobyłam studiując  Filologię Angielską ze specjalizacją nauczania na UW w Warszawie, Ogrodnictwo na SGGW, Psychologię Twórczości  o specjalności Aktywność Twórcza i Sposoby Jej Wspierania na UJ w Krakowie.  Ukończyłam także z wyróżnieniem Malarstwo na UMSC w Lublinie.

Miałam również  możliwość  pogłębiać  swoją wiedzę dotyczącą kreatywnych metod nauczania języków obcych w szczególnym miejscu, jakim jest Oxford. Poznałam tam wielu nauczycieli z całej Europy, w tym z Hiszpanii, co zaowocowało opanowaniem przeze mnie tego języka i włączeniem go do mojej palety oferowanych zajęć.

W procesie edukacji interesuje mnie przede wszystkim jakość pracy i wysoka efektywność – dlatego pracuję w niedużych grupach zarówno ucząc języków jak i prowadząc warsztaty artystyczne.

Zapraszam na kreatywne zajęcia językowe z elementami CLIL, warsztaty artystyczne oraz do współpracy z Rzeżucha Studio.

Sylwia Zabor-Żakowska

WSPÓŁPRACA

PROJEKTY TWÓRCZE

feat-icon

NATIONAL GEOGRAPHIC LEARNING

Korzystamy z książek National Geographic, które są napisane dla dzieci na całym świecie. Dowiadujemy się z nich, jak żyją dzieci w Meksyku, Indiach czy Afryce, a mali Hiszpanie mogą przeczytać o Janku z Kazimierza Dolnego nad Wisłą.
feat-icon

Przedszkole ABC

Organizujemy zajęcia kreatywne dla dzieci prowadzone po angielsku lub po hiszpańsku. Rozumiemy, jak ważny jest dziś twórczy rozwój dzieci.
feat-icon

BURMISTRZ MIASTA I GMINY PIASECZNO

Współpracowaliśmy w ramach publikacji polsko-angielskiej książki ilustrowanej przez dzieci „Poezja i Sztuka dla Kreatywności”, ‘Poetry and Art for Creativity’, skierowanej do dzieci, rodziców, a także do nauczycieli plastyki i pedagogów twórczości.

feat-icon

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PIASECZNIE

Współpracujemy na polu edukacji literacko – artystycznej dzieci i młodzieży. Organizujemy warsztaty poetycko – plastyczne, które są swoistym zaproszeniem do świata książek, twórczości i wyobraźni.
feat-icon

Klub Szkół UNICEF

Należymy do Klubu Szkół UNICEF aby uwrażliwiać dzieci na problemy współczesnego świata i pomagać potrzebującym.

feat-icon

PRZEDSZKOLE DOMEK ELFÓW

Prowadzimy kreatywne zajęcia językowe. Wprowadzamy innowacje, jaką są twórcze warsztaty dwujęzyczne. Wiemy ile korzyści przynosi dzieciom wczesna nauka, więcej niż jednego języka obcego.
 • Moje dwie córki uczą się w Rzeżusze. Miały po około 4 lata jak zaczynały. Starsza uczy się angielskiego i hiszpańskiego po angielsku. Młodsza angielskiego. Uwielbiają te zajęcia. Są kreatywne i wesołe. Pani Sylwia doskonale poznaje zainteresowania dzieci aby wokół tego zbudować lekcję. Chłoną wiec dziewczynki jak gąbki. Ilość pomysłów i sposobów prowadzenia lekcji wydaje się być nieskończona. A z punktu widzenia rodzica to doświadczenie, dokładność lekcyjna i twórczość połączona z szacunkiem dla dziecięcej wyobraźni jest przeogromna.

  EWA MUSZYŃSKA
 • Mam w tej chwili 9 lat, uczę się u Pani Sylwii języka angielskiego od 4 roku życia, a w tym roku szkolnym 2015/2016 zaczęłam uczęszczać na hiszpański po angielsku. Na angielskim robiłam dużo ciekawych rzeczy – przedstawienia teatralne, kukiełki,  scenografie, pisałam opowiadania o Halloween i rysowałam komiks. Przedstawiałam to potem w domu swoim rodzicom. Mój najniższy stopień z angielskiego w szkole to 6 z minusem, z konkursu językowego na etapie szkolnym dostałam 30pkt/30. Teraz przygotowuję się do kolejnego etapu.

  Bardzo też lubię hiszpański po angielsku, słuchamy dużo muzyki, oglądamy filmiki o Hiszpanii i Pani Sylwia wszystko tłumaczy mi po angielsku. Robię też dużo projektów; kiedy uczyłyśmy się o ciele uszyłam lalkę z dwoma ubrankami, gdy uczyłyśmy się pomieszczeń w domu, mebli kolorów wykonałam duży, tekturowy model swojego domu. Zrobiłam też plakat o swojej rodzinie i jedzeniu. Hiszpański zawiera dużo zabawnie brzmiących dla mnie słów, wtedy się nimi bawimy, często w różne skojarzenia. Tańczymy też, śpiewamy a czasem się wygłupiamy, co jest bardzo fajne.

  Lubię doskonalić swoje umiejętności, rysowanie i wymyślanie różnych rzeczy na zajęciach językowych sprawia mi dużą przyjemność. Łatwo zapamiętuję słowa, zwroty, naprawdę dużo już się nauczyłam z Panią Sylwią.

  Hania Rok
 • Jestem pod ogromnym wrażeniem książki Sylwii  „Poezja i Sztuka dla Kreatywności” i jej koncepcji, aby wzbogacać życie dzieci poprzez sztukę. Jej autorskie zajęcia są  fascynujące w przekazywaniu jej filozofii, że kreatywność i aktywność twórcza może wpływać na sposób postrzegania świata. Współpraca przy tej książce była dla mnie prawdziwą przyjemnością.

  Karen Gray
 • Warsztaty z Panią Sylwią Zabor-Żakowską były wspaniałym doświadczeniem. Dzieci mogły uświadomić sobie, czym jest korespondencja sztuk, ujrzeć, jak dwie na pierwszy rzut oka przestrzenie mogą się przenikać i dostarczać wielu cudownych wrażeń.

  Były to warsztaty dwujęzyczne. Najpierw dzieci słuchały tekstu wiersza w wersji anglojęzycznej, a na jego podstawie stworzyły własne prace z zastosowaniem techniki action painting.

  Pamiętajmy, że kreatywność i wyobraźnia są potrzebne nie tylko pisarzom, artystom i wynalazcom, bo tak naprawdę człowiek pozbawiony wyobraźni z trudem radzi sobie w codziennym życiu. Tym bardziej gorąco zachęcamy do przeczytania książki i wzięcia udziału w warsztatach.

  Zespół Biblioteki Publicznej w Piasecznie
 •  

  „W roku szkolnym 2014/2015 stanęłam przed wyborem liceum. Kiedy zdecydowałam się na anglojęzyczną szkołę IB World School 1531 na ulicy Raszyńskiej z programem Matury Międzynarodowej okazało się, że jeśli chcę się tam dostać muszę przerobić dużą ilość materiału z języka angielskiego w krótkim czasie. Rzeżucha Studio, poświęcając mi niemało czasu, pomogło mi w przygotowaniach. Wszystkie materiały, wskazówki, ćwiczenia, zadania i motywacja sprawiły, iż poziom mojego języka podniósł się co najmniej o jeden w górę i nie dość, że dostałam się do wymarzonej szkoły, zostałam zaklasyfikowana do najlepszej grupy języka angielskiego.”

  MAJA ŻAKOWSKA
  UCZENNICA
 • „Uczęszczam na zajęcia twórcze u Pani Sylwii już 5 rok.  Najbardziej lubię w nich to, że mogę realizować swoje własne pomysły i że każdy robi to, co interesuje go najbardziej.  Na innych zajęciach plastycznych wszyscy muszą robić to samo, czego bardzo nie lubię. Pani Sylwia umieściła mój rysunek w książce, co jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Przez 3 lata z rzędu dostawałam pierwsze miejsce w szkole w konkursie plastycznym „Tęcza”.”

  „Pani Sylwia ciekawie opowiada nam o różnych malarzach, sposobie ich malowania, jak poszukiwali inspiracji. Bardzo lubimy tego słuchać. Pojechaliśmy też do Zachęty na wystawę poświęconą ilustrowaniu książek dla dzieci, a potem tworzyliśmy własną książkę. To było bardzo rozwijające.”

  „Na zajęciach panuje miła, przytulna i kameralna atmosfera. Uwielbiamy gorącą herbatę.”

  Grupa dzieci uczęszczająca na
  „Wędrówki ścieżkami artystów”
 • „Znam Panią Sylwię od 5 lat. Uczę się u Niej języka angielskiego i rysunku. Lekcje angielskiego są bardzo ciekawe, dużo ciekawsze niż w szkole. Na każdych zajęciach dowiaduję się czegoś nowego i o języku i o świecie.  Korzystam z książek  „Our World” National Geographic, które opisują cały świat. W szkole testy piszę na 5, na wakacjach za granicą śmiało porozumiewam się po angielsku.”

  „Na zajęciach z rysunku rysuję przeróżne rzeczy. Narysowałem Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, uczę się techniki olejnej i często tworzę prace ze swojej wyobraźni.  Pani Sylwia umożliwiła mi umieszczenie swoich prac w książce „Poezja i Sztuka dla Kreatywności”, co jest dla mnie dużą i ważną sprawą.”

  „Bardzo lubię zajęcia z Panią Sylwią. Polecam.”

  KAROL CZYRKOWSKI
  UCZEŃ
 • „Warsztaty kreatywne w języku angielskim „I’ve got an idea”, prowadzone przez Panią Sylwię Zabor – Żakowską, stanowią wielokierunkowe spojrzenie na rozwój twórczych i językowych umiejętności dzieci. Przepełnione pasją, niekonwencjonalnymi pomysłami, artystycznym doświadczaniem otaczającej rzeczywistości stymulują wyobraźnię dzieci w sposób płynny, jednocześnie poszerzając ich horyzonty myślenia oraz umiejętności komunikacyjne.  Zajęcia stanowią doskonałą zabawę z materiałem plastycznym, poznawanym wielozmysłowo i wykorzystywanym w oryginalny sposób, otwierają drzwi do spontanicznego i naturalnego odkrywania własnego, twórczego potencjału. Wymiar kształtowania umiejętności językowych sprzyja odkrywczej atmosferze podczas zajęć oraz budowaniu między dziećmi relacji opartych na empatii i współpracy. Pani Sylwia z wysokim kunsztem pedagogicznym oczarowuje dzieci innowacyjnymi projektami, jest osobą niezwykle ciepłą i kreatywną, wykorzystuje w pracy róznorodne koncepcje psychopedagogiczne oraz metody z zakresu twórczej aktywności dzieci. Wszystkie te zalety sprawiają, że przedszkolaki uczęszczają na warsztaty z ogromna chęcią i zaangażowaniem.”

  PRZEDSZKOLE ABC