Drodzy Uczestnicy !
Gorąco gratulujemy wszystkim nauczycielom, dzieciom i placówkom, które podjęły się realizacji twórczych zajęć z języka angielskiego. Włożyli Państwo w te zajęcia dużo wysiłku, co bardzo doceniamy.
Mamy nadzieję, że w znaczący sposób doświadczenie to przyczyniło się do rozwoju zarówno Państwa warsztatu twórczego nauczania, jak i do wzrostu zainteresowania dzieci językiem angielskim oraz aktywnością twórczą.
Pragniemy podkreślić, że najważniejsze według nas było przeprowadzenie i doświadczenie przez dzieci takich zajęć, ponieważ w dziedzinie twórczości, proces doświadczania działania twórczego jest nie mniej ważny, jak uzyskany efekt zewnętrzny.
Napłynęło dużo prac z całej Polski.
Jury w składzie : Stefania Moskalik – Niepubliczne Przedszkole „Domek Elfów” w Piasecznie, Sylwia Chojnacka-Tuzimek – Biblioteka Publiczna w Piasecznie oraz Sylwia Zabor-Żakowska – Fundacja Dzieci Zdolnych „COGITO” wyłoniło następujących zwycięzców konkursu:
Dzieci 3-4 letnie:
I miejsce: Parafialne Przedszkole Niepubliczne im. Świętego Józefa na Niwie w Głogowie Małopolskim, grupa – Motylki (za opowiadanie „Motylek”)
II miejsce: Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Starych Skoszewach, grupa – Biedronki (za opowiadanie „Filip’s friends”)
III miejsce: Przedszkole nr.7 w Kościerzynie, grupa – Krasnale (za opowiadanie”Mieszkańcy łąki”)
Dzieci 5-6 letnie:
I miejsce: Parafialne Przedszkole Niepubliczne im. Świętego Józefa na Niwie w Głogowie Małopolskim, grupa – Błyskawice (Za opowiadanie „W krainie Smerfów”)
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej (za opowiadanie „Jaskiniowiec i Dinozaury”
III miejsce: Przedszkole nr 25 w Chorzowie, grupa Promyki (za opowiadanie „Snowy Day”)

Poziom nagrodzonych prac oceniamy jako bardzo wysoki nie tylko w warstwie estetycznej, ale przede wszystkim w warstwie inwencji twórczej.
Mamy nadzieję, że to doświadczenie zachęci Państwa i zainspiruje do dalszej twórczej pracy z dziećmi wykorzystującej poezję i plastykę w nauczaniu języka angielskiego. Z własnego doświadczenia wiemy, że uzyskiwane efekty i rozwój dzieci wynagradzają włożony trud.
Prace Państwa zaprezentujemy poprzez wystawę w Bibliotece Publicznej w Piasecznie ul. Kościuszki 49.
Informacje o wystawie znajdą Państwo niebawem na stronie www.rzezucha.com w aktualnościach.
Dokumenty oraz nagrody zostaną rozesłane do Państwa do końca lutego 2019, liczy się data stempla pocztowego.
Jeżeli chcieliby Państwo by prace zostały odesłane z powrotem, z wysyłką płatną przez Państwa przy odbiorze, prosimy o taką informację drogą mailową: cogito@rzezucha.com do 15 grudnia 2018.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu 🙂

Sylwia Zabor-Żakowska

Tags: